Golden Ring – Den 3

...simply enyoy

Golden Ring – Den 3

11.14.2019 Blog 0

Dobré ráno, jak jste se vyspali?

Kafíčko dobré, nebo je třeba něco doplnit? Tam někde kolem vás by se měl tak různě povalovat takový deníček… Používáme ho právě k tomu, že třeba něco přestane fungovat, co je třeba opravit, nebo dochází. Tak aby jste na to nemuseli myslet celý zbytek dovolené, napište to do něj… A ti po vás, kvůli něčemu takovému opomenutému pak nebudou mít zbytečně méně komfortu.

Zároveň, pokud vás napadne co v autě chybí a ocenili byste. Prosím, napište to také…Zase to až ocení ti po vás, a to vás může těšit.

Raní káva

Pokud jedete po námi doporučené trase Zlatý okruh českem, tak jste 3 den nedaleko Jižních Čech. Čeká vás Český Krumlov, Hluboká a Telč…

Takže, třetí den… Dnes by vás mohla otravovat ponorková nemoc, jestli jedete dva. Tak si na to dejte pozor a neberte si to dnes osobně 🙂 Bude třeba toho stihnout víc. Pojedete delší trasu rozdělenou do třech zastávek. Pomyslně jste překročili už druhou hranici krajů a do Prahy je to už docela daleko. Takže, budou to zastávky hodné svého světoznámého věhlasu. Nicméně, sou to už jen enklávy, místa kde na váš čeká opravdu zajímavá podívaná (Český Krumlov je po Praze, Hradu Karlštejn, 3 nejnavštěvovanější město v celém státě. A přitom je Krumlov asi třistapadesáté město v republice, co do počtu obyvatel), ale už jste na místech, kde je to parádní podívaná, ale po hodině a půl, kávičce, dortíčku už fotíte stejná místa po třetí… Zkrátka, za den se dají stihnout celkem pohodlně i tři takové podívané

Knedlo vepřo zelo

Bude i čas, prozkoumat co se u nás jí a vaří… Záleží na tom, jak jste zběhlí. Ceny jídla u nás jsou na pomyslném žebříčku světových cen jídla někde uprostřed. Co by jsme měli ochutnat se asi všeobecně ví. Česká kuchyně, to jsou knedlíky, zelí, vepřové maso na mnoho způsobů. Vše je dovoleno a výtečné knedlo zelo vepřo dostanete od 11:00 do 13:00 v jídelně pro zaměstnance, tak kdykoli do 20:00 i v nejlepších restauracích.

Svíčková

Jedna z variací vepřového masa s knedlíkem je svíčková, ta se podává na pasírovaném zeleninovém základu, vmíchá se smetana a maso se podává na světlé, velmi aromatické omáčce s knedlíkem. Velmi oblíbené jídlo u nás běžných čechů.

Smažák

Co by jste si ale určitě měli dát je další česká laskomina, se kterou se jinde ve světě moc nesetkáte. Národní pokrm, jehož vznik se datuje po první světové válce, je jídlem nejširších společenských vrstev. Najdete ho na jídelníčku rychlého občerstvení jako variaci v hamburgerové housce a stejně tak ho často mají nejlepší české restaurace. Toto jídlo zatím není ve světě tak známé jako ta ostatní. Ale co se zkonzumovaného množství tohoto pokrmu týče, v oblibě Čechů, rozhodně patří mezi prvních TOP 10. Říkáme mu s láskou smažák, smažáček, sejra a na Slovensku vyprážaný syr. Tam ho asi už nemají tak rádi, jako my tady, na Slovensku by mohl být v TOP 15. 🙂 Neuděláte chybu, když kývnete na variaci s hranolkami, vařeným bramborem, s bramborovou kaší a podobně… Smažáka často nabídnou i na benzínových pumpách, v té variantě s houskou. Neváhejte a ochutnejte… Ovšem, v čem tkví kouzlo tohoto pokrmu teprve přijde… Je jím skvělá, nepřekonatelná, všem dobám a věkům vzdorná, pravá Česká Tatarská omáčka… Základem téhle laskominy je majonéza, do které každá Česká holka ví, že přijdou na drobno nakrájené nakládané okurky, cibulka, sůl, pepř, a trocha plnotučné hořčice… (koupíte u nás všude). Takže, smažený sýr si určitě dejte, ale vždy žádejte dvojitou porci tatarky! Tak se pozná, že nejste žádný turista poprvé v životě v Čechách, ale že si tedy na vás nepřijdou… A bacha, rozhodně to nejíme s rýží, s knedlíkem, s mexickými nachos a podobně. Osobně doporučuji vařený brambor s máslem.

Pivo

Doporučuji nepít jen a pouze Plzeňské pivo. Že je to nejznámější pivo na světě neznamená, že je nejlepší. Jste v zemi piva. Ochutnávejte místní krajové speciály, nebojte se zastavit v malém soukromém pivovaru. V Českých restauracích se nemusíte bát vypít jakékoli pivo a téměř vždy naleznete příjemnou chuť dobrého piva..

Vltava pod Krumlovem

V českém Krumlové můžete také relaxovat na projížďkách po Vltavě, půjčování lodí je tam spojeno s tradičním národním sportem jet se na 3 dny totálně oslavit jízdou na kánoi po řece. Vltava je řeka, která protéká Prahou a má ideální podmínky na tuto domorodou kratochvíli. K vůli lidové této zábavě, musela dokonce naše vláda upravit zákon o řízení plavidel pod vlivem alkoholu.