[:en]Caravan – Motorhome[:cs]Karavan – Obytný vůz[:]

[:en]...simply enyoy[:]

[:en]Caravan – Motorhome[:cs]Karavan – Obytný vůz[:]

11.25.2019 Blog 1
[:en]

An information about caravan

The caravan is a modified van for 2-6 passenger home, equipped with complete facilities for comfortable travel. Usually has its own bathroom, shower, toilet, several beds. If you travel in two, the caravan gives you a huge amount of space and luxury conditions for long trips. In addition, the equipment of the caravan itself is very expensive, because luxury and comfort here is first and foremost. Usually, the rental is very expensive because more than half a season the car is not used and has to pay for the rental for a few months of operation in the summer.

For this reason, you will not find these cars in our driveandleep.eu fleet. We rent small vehicles with one bed for one or two travelers.

In our car you will find a comfortable bed, kitchenette with cooker and utensils, camping equipment and a place for backpacks. We try to save you money for housing and travel.

Our solution is called Camper or CamperVan.

[:cs]

Informace o karavanech

Karavan je upravená dodávka s obytnou vestavbou pro 2-6 cestujících, vybavené kompletním zázemím pro pohodlné cestování. Obvykle má vlastní sociální zařízení, sprchu, toaletu, několik postelí. Pokud cestuješ ve dvou, pak ti karavan dává obrovské množství prostoru a luxusní podmínky pro dlouhé cesty. Navíc samotná výbava karavanu je velmi drahá, protože o luxus a pohodlí tady jde především. Obvykle je půjčovné velmi drahé, protože víc než půl sezóny auto není využité a musí se půjčovně zaplatit za pár měsíců provozu v letním období.


Z tohoto důvodu tato auta v naší flotile driveandleep.eu nenajdeš. Půjčujeme malé vozidla s jednou posteli pro jednoho až dva cestovatele.

V našem autě najdeš pohodlnou postel, kuchyňku s vařičem a nádobím, kempinkovou výbavu a místo pro batohy. Snažíme se ušetřit ti peníze za bydlení a cestování.Naše řešení se jmenuje Camper nebo CamperVan.

[:]

 

One Response

  1. […] Previous: Previous post: Caravan – Motorhome […]

Comments are closed.